ochraniacze motocyklowe

Ochraniacze motocyklowe – potrzebne?

Do naszej redakcji często przychodzą maile z różnymi pytaniami. Większość z tych pytań jest bardzo unikatowa, i nie związana z tematem dzisiejszego artykułu. Jednak pewna grupa pytań się powtarza – dotyczą one ochraniaczy. Wielu naszych czytelników pyta o ich skuteczność i wytrzymałość. Niestety nie możemy nic powiedzieć o naszych własnych doświadczeniach, gdyż nikt z redakcji nie zaliczył takiej wywrotki, która mogłaby zagrozić stawom, czy kościom. Postaramy się jednak postawić w takiej sytuacji i powiedzieć wam, jak to naprawdę wygląda podczas upadku i jakie ochraniacze są najlepsze.

ochraniacze motocyklowe

Ochraniacze motocyklowe – bezpieczeństwo na motocyklu.

Wiemy, jak ważne jest bezpieczeństwo podczas jazdy na motocyklu, dlatego postanowiliśmy sprawdzić kilka rodzajów ochraniaczy na kolana i łokcie. One są bardzo przydatne podczas jeżdżenia w terenie – tak zwanego off roadu. Nie znaczy to jednak, że jeżdżąc po szosie nie możesz ich założyć. Po prostu nie będą one przydatne tak często, jak mogłoby się wydawać. Jeżeli jednak zdarzy ci się, że położysz motocykl przy dużej prędkości, to lepiej abyś miał na sobie wszystkie ochraniacze, gdyż pomagają one nie tylko z uderzeniami, ale też podczas tarcia o asfalt. Jeżeli więc zamierzasz jeździć na motocyklu, to wyposaż się w ochraniacze na kolana i łokcie oraz ochraniacz na plecy, który jest bardzo przydatny, gdy jeździsz na ścigaczu. Wiele osób, w trakcie poważnego wypadku na motocyklu przewraca się na plecy, co może być bardzo niszczące dla kręgosłupa i nerek. Jeżeli więc zależy ci na zdrowiu polecamy ten ochraniacz. Wykonanie z pianki i twardych paneli ochronnych zapewnia bezpieczeństwo i pewność na motocyklu.

Czy bezpieczeństwo jest warte tej ceny?

Naszym zdaniem tak – jeżdżąc motocyklem musimy mieć na uwadze to, że w każdym momencie może stać się coś niespodziewanego, co spowoduje twój upadek na motocyklu. Zresztą, nie każdy musi kupować ochraniacze, które będą najlepsze i jednocześnie najdroższe na rynku. W sklepach motocyklowych znajduje się wiele zamienników marek, które są tańsze i niekoniecznie gorsze. Z tego powodu zalecamy kupno właśnie takich ochraniaczy – oczywiście tylko w przypadku, gdy masz ograniczony budżet.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *