Odzież motocyklowa na motocykliście

Odzież motocyklowa – jaką wybrać?

Po naszym artykule o kaskach pojawiły się wątpliwości co do reszty ubioru motocyklisty. Czy tylko kask jest wymagany przez prawo? Tak. Ale czy inne elementy ubioru motocyklisty są ważne i powinny być wykorzystywane na co dzień? Czy taki specjalistyczny ubiór zapewnia większe bezpieczeństwo, czy tylko profesjonalny wygląd? O tym przekonamy się w tym artykule.

Odzież motocyklowa - skórzana kurtka
Pasażer również powinien mieć na sobie odpowiedni strój

Odzież motocyklowa – co wchodzi w jej skład?

Aby zdecydować się na zbroję, czy zestaw odzieży do jeżdżenia motocyklem, należy dowiedzieć się, co wchodzi w skład pełnego zestawu. Takie zestawy znacząco różnią się w zależności od oferty danego producenta, jednak nic nie stoi na przeszkodzie, aby poszczególne elementy pochodzące od różnych producentów zakładać razem. W takim przypadku należy jedynie uważać na rozmiary, gdyż te różnią się w zależności od regionu, w którym ubrania zostały wyprodukowane. Dla przykładu, elementy kombinezonu motocyklowego wykonane w Azji będą odrobinę mniejsze od europejskich, mimo tego samego deklarowanego rozmiaru.

  • Kurtka i spodnie – nawet w największym upale motocyklista musi nosić długie spodnie i kurtkę. Jest to spowodowane tym, że nawet mały kawałek odsłoniętej skóry po kontakcie z asfaltem przy dużej prędkości może się po prostu zetrzeć.
  • Buty motocyklowe – mają wbudowane ochraniacze i swoją budową ułatwiają dokładne prowadzenie motocykla. Dodatkowo, wysokie buty stabilizują kostkę – pomaga to podczas upadku.
  • Ochraniacze – im więcej ochraniaczy, tym lepiej. Wiele osób jeżdżących motocyklami używa ochraniaczy na kręgosłup, które są zdecydowanie najważniejsze, gdyż chronią od urazów po upadku na plecy.

Jak widać, elementów jest bardzo dużo i warto zastanowić się, które z nich będą nam niezbędne.

Jaką odzież motocyklową wybrać?

Odzież na motocykl to bardzo szeroka dziedzina, dlatego wybór stroju najlepiej uzależnić od budżetu, jaki chcemy na ten cel przeznaczyć. Jeżeli jest to suma w granicach 2-3 tysiące to możemy być spokojni na drogach. Jeżeli jest to mniejsza kwota, to nie powinniśmy szukać półśrodków, a zdecydować się na dobry kask i kurtkę, a resztę kompletować po czasie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *