Szybka do kasku - jak dbać?

Szybka do kasku – jak o nią dbać?

Jednym z najważniejszych elementów kasku, jest wizjer, czyli inaczej szybka do kasku. Chroni ona nie tylko oczy, ale spełnia dodatkowe funkcje, takie jak np. ochrona przed słońcem. Warto jednak zwrócić uwagę na to, że nie wszystkie szyby do kasku mogą być używane na europejskich drogach z powodu homologacji, która wydawana jest tylko produktom atestowanym i spełniającym wszystkie wymagania: wytrzymałości, twardości i przede wszystkim bezpieczeństwa. Wizjer powinien być wykonany z odpowiedniego tworzywa, które po uderzeniu nie rozleci się na elementy, które mogłyby skaleczyć kierującego.

Od czego szybka do kasku się rysuje.

Wszyscy, którzy jeżdżą na motocyklu od jakiegoś czasu zastanawiają się, czemu wizjer w ich kasku rysuje się tak szybko. Nawet na najlepszych wizjerach po miesiącu użytkowania pojawiają się rysy spowodowane brakiem czyszczenia lub nieprawidłowym czyszczeniem wizjera. W takim przypadku najlepiej wyrzucić stary wizjer, zakupić nowy i kierować się następującymi krokami, aby już nigdy nie wymieniać wizjera z powodu rys:

  • Czyść swój kask i wizjer po każdej jeździe – szczególnie źle mogą działać owady, które nawet po tygodniu mogą być bardzo trudne do usunięcia.
  • Nie używaj papieru do czyszczenia – struktura papieru może wpłynąć negatywnie na wizjer i zarysować go. Szczególnie, gdy jest suchy – ale o tym za chwilę.
  • Nie czyść wizjera na sucho – wszelkie pyłki i brudy, które znajdą się na nim po trasie zadziałają jak papier ścierny skutecznie rysując całą powierzchnię. Najlepiej więc użyć w tym celu specjalnego środka czyszczącego, który zniweluje to zjawisko.

Zasad, których należy się trzymać nie jest dużo – te trzy są najważniejsze. Warto się ich trzymać jeśli zależy nam na długim użytkowaniu naszego wizjera.

Szybka do kasku

O pinlocku słów kilka

Pinlock to wkładka, która zapobiega parowaniu wizjera – zaawansowana technologia wpływa na wchłanianie wody wewnątrz kasku. Dodatkowo, w sprzedaży dostępne są różne rodzaje wkładek – od przezroczystych do mocno przyciemnianych, czy nawet zmieniających przyciemnienie w zależności od ilości promieni słonecznych, które docierają do kasku. Również ta wkładka jest niezwykle wrażliwa i należy o nią dbać tak samo, jak o wizjer.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *