zimowanie motocykla

Zimowanie motocykla – porady.

Zima jest porą roku, która z pewnością nie sprzyja osobom jeżdżącym na motocyklach. Z tego powodu jednoślady powinny być przechowywane w miejscach do tego przeznaczonych, czyli garażach. Co jednak zrobić, gdy nie mamy dostępu do garażu? Wiele osób, które chcą kupić motocykl nurtuje to pytanie – Jak przeprowadzić zimowanie motocykla – postaramy się na nie odpowiedzieć podając wiele różnych sposobów na parkowanie maszyny.

Garaż na motocykl

Niewiele osób ma możliwość postawienia pełnowymiarowego garażu blaszanego (popularny “blaszak”) obok domu – są ograniczeni poprzez wielkość posesji lub jej zupełny brak. Jak sobie więc poradzić, gdy mamy do dyspozycji jedynie miejsce parkingowe, a chcemy by nasz motor był bezpieczny podczas zamieci śnieżnych, a przy okazji trudny do ukradnięcia? To proste – kupujemy garaż na motocykl, który swoim małym rozmiarem przypomina większą skrzynkę. Taki garaż (często wykonywany na miarę) będzie doskonale chronił motocykl przed warunkami atmosferycznymi i kradzieżą. Dodatkowo, jego małe rozmiary pozwolą na łatwe umieszczenie go na miejscu parkingowym lub placu. Dzięki temu oszczędzić można pieniądze, które wydamy na wynajem garażu – w wielu dzielnicach np. Warszawy taki garaż może kosztować bardzo dużo.

Zimowanie motocykla
Zimą można jeździć motocyklem. Ale czy warto?

Tańsze sposoby

Jeżeli poszukujesz łatwiejszego i przede wszystkim tańszego sposobu na przechowywanie swojego pojazdu podczas zimy na parkingu, to powinieneś pomyśleć o plandece lub namiocie do przechowywania motocykla. Ten tańszy sposób na garażowanie sprawi, że Twojemu motocyklowi nic nie stanie się podczas zimy. Oczywiście tylko wtedy, gdy będziesz przestrzegał podstawowych kroków, które podane są poniżej.

Zimowanie motocykla – jak się przygotować?

Naszym zdaniem nie jest to trudne, szczególnie gdy w większości miast znajdują się liczne serwisy motocyklowe, gdzie kompleksowa usługa przygotowania motocykla może zostać wykonana za przysłowiową “czapkę śliwek”, czyli bardzo tanio. W skład takiej usługi wchodzi wymiana oleju, smarowanie wszelkich ruchomych elementów, a także wymiana płynu chłodniczego w razie potrzeby.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *